С максимална скорост (1986)
Стивън Кинг сам режисира и пише сценария на филма, С максимална скорост, адаптация на кратката му история "Камиони”, в която машините по света оживяват и се опитват да унищожат човечеството. Както ще си проличи в този списък, някои неща, които работят изненадващо добре в книгите, изглеждат особено глупави на екрана. Този филм показва, че Стивън Кинг е чудесен писател, който вероятно трябва да се придържа към писането. В интервю, обсъждащо телевизионната адаптация на Under the Dome, Кинг признава, че С максимална скорост е най-лошата адаптация на работата му.
Сюжетът
Когато Земята минава през опашката на кометата на Реа-М, машините оживяват и заплашват да унищожат човечеството. Група оцелели е под обсада от камиони в бензиностанция Dixie Boy и те трябва да се борят, за да оцелеят.
Въз основа на нелепия си сюжет и откачените си сцени С максимална скорост би трябвало да бъде поне малко забавен. Вместо това той е повтарящ се, без въображение и откровено скучен.
Пресата (1995)
Какво може да се обърка в един филм на ужасите с участието на Фреди Крюгер (Робърт Енглунд) и Бъфало Бил (Тед Левин)? Много, очевидно!
Режисьорът Тоби Хупър взема изненадващо зловещата и подробна история на Кинг за злонамерено индустриално оборудване и го превръща във филм за роботизирания Робърт Енглунд. Разказът, на който се основава филма, е доста кратък поради тази причина Хупър решава да добави куп скучни под сюжети. Хоувър показа години по-рано, че може да се справи с нелепия и игрив тон на комедията на ужасите с Тексаско клане, така че какво мислите се е случило тук?
Сюжетът
След злополука с машина, която сгъва дрехи в стара пералня, детектив Джон Хънтън (Тед Левин) решава да направи разследване. Това, което открива, е че собственикът на прането е Бил Гартли (Робърт Енглунд). В същото време сгъващата машина е придобила вкус към човешка плът. Дали зад Бил Гартли се крие много повече от очакваното и знаели той какво чудовище се крие зад машината?
Най-големият проблем на Пресата е, че режисьорът Тоби Хупър взима тази глупава и ексцентрична идея твърде на сериозно.
Капан за сънища (2003)
Сюжетът на Капан за сънища от 2003 г. звучи като предпоставка за невероятен филм на ужасите - четирима приятели отиват на ежегодното си ловно пътуване и се сблъскват с инвазия от паразитни извънземни. Той също така може да се похвали с участието на всички тези звезди: Томас Джейн, Джейсън Лий, Морган Фрийман, Дамян Люис и Тимъти Олифант.
Проблемът е, че никой от актьорите не изглежда да играят в един и същи филм, а събитията просто се случват случайно, сякаш сценарият е импровизиран в движение.
Сюжетът
Джонеси, Хенри, Пийт и Бийвър. Преди двайсете години те бяха просто хлапета от малко градче в Мейн – но хлапета с достатъчно кураж, за да отвърнат смело на жестокостта. Спасявайки странно момче, те неочаквано се сдобиха с нов, пети приятел. Още по-неочаквани за тях се оказаха свръхестествените сили, с които той ги дари – това ги направи още по-близки.
Четиримата вече са мъже – всеки със собствен живот и проблеми, преследвани от спомени за миналото, когато силата им е била по-скоро тежест, отколкото дар. След като при шокираща злополука един от тях едва не загива, в първия момент те не разпознават завръщането на тайнствената сила, свързана някак си с детството им.
Но когато се събират на ежегодната си сбирка в ловна хижа насред гората, с очаквания за приятно изкарване, ги връхлита нарастваща заплаха. Отначало пристига един непознат, изгубил се ловец, неподозиращ за смъртоносната зараза, на която е носител. Извива се снежна буря, в която се крие ужасяващо зло... Приятелите отново трябва да открият в себе си необикновени сили.
Капан за сънища е един от най-скандално лоши филми на нашия век до момента. Режисьорът Лорънс Касдан взима почти всяко неправилно решение, на което е способен и ни показва една глупава непоследователен бъркотия и от една от най-лошите изпълнения на Морган Фрийман.
Сомнамбули (1992)
Технически това не е адаптация, но е филм, написан от Кинг, но Сомнамбули е толкова монументално лошо, че не можем да го пропуснем изцяло от списъка. Крал има специален талант да прави смешни концепции убедителни и правдоподобни. За съжаление това не е талант, който Мик Гарис споделя. Главните герои са Сомнамбули, в смисълът на филма човекокотки, които трябва да се хранят с девствена кръв и по някаква нелепа причина най-голямата им слабост е домашната котка.
Сюжетът
Чарлс Брейди и майка му не са типичното американско семейство. Те са сомнамбули – нещо средно между човек и котка. Това, от което се страхуват, е одраскване на котка, а вида на девствена женска плът ги побърква. Време е за обяд…
Сомнамбули е недоизмислена мелодрама, която от време на време спира за данни покаже някой по-нелепа сцена или невероятно лош ефект.
Нощна смяна (1990)
Нощна смяна изглежда все е едно в направен за около 70 лева. Не помага и факта, че е адаптация на кратката история е от ранния период в кариерата на Кинг и това много си личи. Тъмната и мръсна кинематография прави почти невъзможно да се разбере какво се случва на екрана през повечето време, като се има предвид лошият дизайн на чудовището, това всъщност може да е положително
Сюжетът
Филмът е създаден по едноименната новела на Стивън Кинг, разказваща за млад мъж без цел в живота, който работи в западнала текстилна фабрика в малък град на територията на щат Мейн, когато взискателният й началник дава задача на персонала да почисти основно цеха. Мазето на старата фабрика е изоставено от десетилетия, като през годините постепенно е завладяно от огромен брой плъхове. Оказала се независима от природните закони, своеобразната империя на четирикраката напаст е позволила на животните да еволюират в странна и разнообразна комбинация от създания мутанти.
Няма много за казване за този филм. Той просто... наистина е много лош.