• 0 коментара • Кино / Кино новини

Златен глобус 2021: Вижте списъка на номинираните филми

В сряда бяха обявени номинации за 78-те годишни награди "Златен глобус", отбелязващи най-добрите филми и сериали в телевизията и киното.

Netflix води както в номинации за телевизия, така и за филми. Драмата на стрийминг гиганта "Mank", води класацията с шест номинации, следвана от “The Trial of the Chicago 7" с пет номинации.

Чадуик Боузман, който почина миналата година на 43-годишна възраст след битка с рак на дебелото черво, получи посмъртна номинация за ролята си във филма на Netflix „Ma Rainey's Black Bottom.

Тина Фей и Ейми Полер се завръщат като домакини на събитието за четвърти път. Златният глобус ще се състои в неделя, 28 февруари.

Златен глобус 2021: Вижте списъка на номинираните филми за телевизия

Ето всички номинирани за филмовите категории на ”Златните глобуси" 2021:

Най-добър филм - мюзикъл или комедия

  • "Borat Subsequent Moviefilm"
  • "Hamilton"
  • "Music"
  • "Palm Springs"
  • "The Prom"

Най-добър филм - драма

  • "The Father"
  • "Mank"
  • "Nomadland"
  • "Обещаваща млада жена"
  • "The Trial of the Chicago 7"

Най-добър филм - чуждо езичен

  • "Another Round," Дания
  • "La Llorona," Гватемала/Франция
  • "The Life Ahead," Италия
  • "Minari," САЩ
  • "Two of Us," Франция/САЩ

Най-добър сценарий

  • "Обещаваща млада жена"
  • "Mank"
  • "The Trial of the Chicago 7"
  • "The Father"
  • "Nomadland"

Най-добра оригинална песен

  • “Fight for You" - "Judas and the Black Messia"
  • "Here My Voice" - "The Trial of the Chicago 7"
  • "IO SI (Seen)" - "The Life Ahead"
  • "Speak Now" - "One Night in Miami"
  • "Tigers & Tweed" - "The United States vs. Billie Holiday"

Най-добър актьор в подържаща роля

  • Саша Барън Коен - "The Trial of the Chicago 7"
  • Даниел Калуя - "Judas and the Black Messiah"
  • Джаред Лето - "The Little Things"
  • Бил Мъри - "On the Rocks"
  • Лесли Одом - "One Night in Miami"

Най-добра актриса в подържаща роля

  • Глен Клоуз - "Hillbilly Elegy"
  • Оливия Колман - "The Father"
  • Джоди Фостър - "The Mauritanian"
  • Аманда Сийфрид - "Mank"
  • Хелена Зенгел - "News of the World"

Най-добър актьор в мюзикъл или комедия

  • Саша Барън Коен - "Borat Subsequent Moviefilm"
  • Джеймс Корден - "The Prom"
  • Лин-Мануел Миранда - "Hamilton"
  • Дев Пател - "The Personal History of David Copperfield"
  • Анди Самбърг - "Palm Springs"

Най-добър филм - анимация

  • "Круд: Нова епоха"
  • "Напред"
  • "Over the Moon"
  • "За душата"
  • "Wolfwalkers"

Най-добър актьор в драма

  • Чадуик Боузман, - "Ma Rainey's Black Bottom"
  • Риз Ахмед - "The Sound of Metal"
  • Антъни Хопкинс - "The Father"
  • Гари Олдман - "Mank"
  • Таар Раим - "The Mauritanian"

Най-добра актриса в драма

  • Вайола Дейвис - "Ma Rainey's Black Bottom"
  • Андра Дей - "The United States vs. Billie Holiday"
  • Ванеса Кърби - "Pieces of a Woman"
  • Франсис Макдорманд - "Nomadland"
  • Кери Мълиган - "Обещаваща млада жена"

Най-добра актриса в комедия или мюзикъл

  • Мария Бакалова - "Borat Subsequent Moviefilm"
  • Кейт Хъдсън - "Music"
  • Мишел Пфайфър - "French Exit"
  • Розамунд Пайк - "I Care A Lot"
  • Аня Тейлър-Джой - "Ема"

Най-добър режисьор

  • Дейвид Финчър - "Mank"
  • Реджина Кинг - "One Night in Miami"
  • Арън Соркин - "The Trial of the Chicago 7"
  • Клоуи Жао - "Nomadland"
  • Емералд Фенел - "Обещаваща млада жена"

Най-добъра оригинална музика

  • "The Midnight Sky"
  • “Тенет
  • "News of the World"
  • "Mank"